Twenties – Bratislava

Twenties – Bratislava

Twenties alias dvadsiate roky v Bratislave. Do tejto reštaurácie sme zavítali s mojou drahou na naše 6 výročie. Podľa recenzií sa zdalo, že to bude dobrý náhradný plán, nakoľko nám náš prvotný stroskotal na rezervácii. Tak sme sa teda nahodili do gala, nastúpili do auta a už sme smerovali do Bratislavy.

Reštaurácia Twenties sa nachádza v jednej bočnej uličke v Starom meste, presne na Klariskej 12. Interiér je ladený do dvadsiatych rokov, príjemné posedenie doplnené dobovými dekoráciami. Svetlo je na môj vkus, teda aspoň v prednej časti kde sme sedeli, tlmené. Ale ako celok to pôsobí príjemne. Nakoľko je moja polovička úplný opak žien čo si v reštaurácii dávajú len šalátik alebo cestoviny, rada si dá steak, najlepšie medium rare ale nepohrdne ani trošku krvavejšou verziou. A to bol tentokrát náš cieľ, nakoľko podľa recenzií sa práve toto jedlo oplatí ochutnať. Tak sme boli rozhodnutí a vedeli presne čo chceme. Usadili sme sa, prišiel čašník, objednali sme si nápoj, podal nám jedálne lístky. Anit si dala steak, presnejšie Steak zo sviečkovice mladého býka na farebnom korení a ja Steak zo sviečkovice mladého býka so sušenými slivkami a praženou šunkou. Otázka typu aký si dáme či medium, rare alebo well done nepadla. Príloh v jedálničku bolo dosť ale chýbali nám tam klasické opekané alebo pečené zemiaky. V ponuke majú variantu restované zemiaky na cibuľke ale nakoľko sme sa chceli božkať 😀 a Anit nemá veľmi rada cibuľu v takejto úprave, požiadali sme čašníka či by bolo možné pripraviť nám len opekané zemiaky. Prikývol, ale stále sa nás neopýtal na prípravu steaku a odišiel.

Ale čo sa dá pokaziť na sviečkovici, ospevovali to tu tak sme pokojne sedeli a rozprávali sa. Po nejakom tom čase sa to už nieslo. Najskôr prišli steaky a na prvý pohľad sme už tušili že asi to nebude medium. Potom prišla príloha na zvlášť tanierikoch. A čo prišlo ? No predsa restované zemiaky na cibuľke. Tak ja som sa obetoval, bozkávanie nebozkávanie, zjedol som ich a objednali sme jedny varené zemiaky len tak s maslom. Ale poviem pravdu. Asi jediné jedlé na tom celom boli práve tie zemiaky. Myslel som si že mäso tejto kvality si nedovolia tak pokaziť. Ale dovolili. Jeden aj druhý steak bol zvrchu spečený, a ak poviem well done na šiestu, to bola asi táto verzia. Suché a nedochutené! Na mojom tanieri boli jedlé asi len tie slivky a šunka. Inak som asi horšie upravený steak už dlho nejedol. Ešte že som mal pred sebou dva taniere zemiakov. Anit svoj steak zhodnotila rovnako. Aj jej mäso bolo rovnako ako moje spečené a usušené.

Dojedli sme a dezert sme vynechali nakoľko sme si už netrúfli špekulovať. Tak sme sa zhodli, že si dezert dáme niekde inde. Postavil som sa nakoľko čašník nás trošku ignoroval a to sme sedeli pred barom a išiel som zaplatiť. Ja osobne som dosť pokazený možnosťou platiť kartou. Je to už všade, či sa jedná o veľký obchoďák, kaviareň alebo iné malé obchodíky, bezkontaktná platba je luxus. Je to aj moja chyba, ale často som bez hotovosti. Čakal som, že reštaurácia, kde za steak pýtajú 16,50 € bude mať terminál. Nemala. Tak som musel vybehnúť z reštaurácie, nájsť bankomat a vrátiť sa. Vyplatili sme a s úsmevom sme pred podnikom zhodnotili že už viac nie.

Ale musím vyzdvihnúť jednu vec toho večera. Ako som spomínal, dezert sme si v Twenties nedali. Bratislavu sme obchodili X krát a aj okolo tejto malej kaviarni čo chcem spomenúť sme chodili viackrát. Ide o kaviareň Zeppelin na Sedlárskej v Starom meste. Výber z domáciach ale aj klasických koláčov a zákuskov. Milovníci zákuskov choďte tam! Nebudete ľutovať. Obsluha veľmi milá, výber bol super. Anit si dala strúhaný tvarohový koláč a ja piškótový koláč s lesným ovocím a na vrchu zapečený bielkový sneh. No nebíčko v papuľke. Tento koláčik nám napravil tú chuť po našom fiasku v Twenties a bolo to asi najlepšie rozhodnutie ísť práve sem. Vyskúšajte koláčiky v Zeppeline a dajte mi vedieť či ste boli spokojný a ako Vám chutilo. A Twenties? To neodporúčam vôbec.

FOTKY: MICHAL BÉRES

Sleduj môj blog cez Bloglovin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *